Aktualności
Zajęcia strzeleckie w 25. BKPow
06.12.2017
W 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim 5 grudnia 2017 r. odbyło się szkolenie strzeleckie dla członków organizacji proobronnych i uczniów klas mundurowych.

Uczestników zajęć powitał dowódca 25. BKPow. płk Adam Marczak, który w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że niektórzy z uczestników szkolenia w przyszłości zasilą szeregi Brygady.
 
 

Szkolenie składało się z sześciu zagadnień, które prowadzili żołnierze z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Były to: prezentacja wyposażenia i zasad działania „Drużyny 2017”, szkolenie praktyczne z wykorzystaniem tarcz optoelektronicznych i „Czantorii”, strzelanie z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”, strzelanie z ASG, zapoznanie z wykrywaczami min, doskonalenie przyjmowania postaw strzeleckich.
 

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na „Śnieżniku”, gdzie uczniowie wykonywali strzelania sytuacyjne w symulowanych sytuacjach bojowych.
 
 

W zajęciach udział wzięło 52 uczniów klas mundurowych i członków organizacji proobronnych. Ze strony Biura do Spraw Proobronnych szkolenie koordynował ppłk Andrzej Tomczak

fot. mł. chor. Marcin Reczycki
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych