Aktualności
Dyrektor Biura na Podkarpaciu
13.03.2018
Udział w konferencji oraz uroczystościach poświęconych pamięci płk. Leopolda Lisa-Kuli to główne punkty programu wizyty dyrektora Biura do Spraw Proobronnych Waldemara Zubka na Podkarpaciu w dniach 7-8 marca 2018 r.

Pierwszego dnia dyrektor Zubek uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 99 rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli - organizatora ruchu strzeleckiego na Podkarpaciu. Główne wydarzenia odbyły się na rzeszowskim rynku, gdzie jak co roku z tej okazji przyjęto do grona strzeleckiego najmłodszych członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


Z kolei 8 marca dyrektor Biura wziął udział w konferencji organizowanej w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, poświęconej tematowi wdrażania programu pilotażowego dla klas mundurowych przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Organizatorami przedsięwzięcia,  które odbyło się pod patronatem honorowym wojewody podkarpackiego, byli szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Gośćmi konferencji byli m.in. posłowie, przedstawiciele samorządu, lokalnych szkół realizujących „Pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”, a także jednostek wojskowych wspierających szkoły w realizacji projektu. Z tej okazji dyrektor Zubek wygłosił prelekcję na temat „Rola wojskowych klas mundurowych w procesie kształcenia na potrzeby Sił Zbrojnych RP”.


Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do wymiany poglądów oraz doświadczeń z realizacji koordynowanego przez Biuro programu pilotażowego, a także umożliwiło przedstawienie propozycji zmian mających na celu poprawę jego funkcjonowania w kolejnych edycjach.

Podsumowaniem spotkania był pokaz praktycznego szkolenia klasy mundurowej z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu z przedmiotu terenoznawstwa przy wsparciu instruktorów z 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.


fot. kpt. Wojciech Deć (WSzW Rzeszów), Bartosz Wołkowski
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych