Aktualności
Abecadło musztry dla proobronnych
21.04.2017
Biuro do Spraw Proobronnych oraz Batalion Reprezentacyjny WP zorganizowały 20 kwietnia 2017 r. szkolenie z musztry i ceremoniału wojskowego dla ponad stu osób ze środowiska proobronnego.

Dzień szkoleniowy na terenie Batalionu zainaugurowało powitanie członków organizacji proobronnych, a także nauczycieli i młodzieży z klas mundurowych przez dyrektora Biura do Spraw Proobronnych Waldemara Zubka i dowódcę Batalionu Reprezentacyjnego wz. mjr. Marcina Kujawę.


Celem szkolenia było przygotowanie nauczycieli i młodzieży klas mundurowych do zabezpieczenia uroczystości o charakterze patriotycznym, w tym do wystąpień indywidualnych podczas ceremonii z udziałem wojskowej asysty honorowej.

Szkoleni poznali abecadło musztry oraz podstawy zasad żołnierskiego zachowania się. Instruktorzy z Batalionu starali się w sposób innowacyjny i ciekawy przeprowadzić zagadnienia, tak aby uczestnicy oprócz nabycia założonych umiejętności otrzymali także bodziec do związania swojej przyszłości z zawodową służbą wojskową. Pomimo przeszywającego zimna młodzież dzielnie zgłębiała tajniki musztry i z zaangażowaniem wykonywała polecenia najlepszych specjalistów od ceremoniału wojskowego w polskiej armii.


Szkolenie zakończyła uroczysta defilada ponad stu uczniów i członków organizacji proobronnych.

oprac. por. Michał Tomczyk
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych