Biuro do Spraw Proobronnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 września 2018
Uczniowie na MSPO
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywający się w dniach 4-7.09.2018 r w Kielcach odwiedziło ok. 800 uczniów. Młodzież m.in. poznawała sprzęt i wyposażenie Sił Zbrojnych, odwiedzała wystawy okolicznościowe oraz brała udział w zawodach strzeleckich.


Uczący się w klasach mundurowych realizujących pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu Sił Zbrojnych i potencjałem polskiego przemysłu obronnego. Hasłem tegorocznej wystawy Sił Zbrojnych RP było „Obronność-Współpraca-Skuteczność”. Kilkadziesiąt jednostek z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Specjalnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej prezentowało na niej swój sprzęt i uzbrojenie - w sumie wystawiono ponad 380 eksponatów. Młodzież zapoznawała się też z wystawami okolicznościowymi związanymi z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
 
Swoje stoisko na targach prezentowało także Biuro do Spraw Proobronnych. Było to doskonałe miejsce spotkań dla członków organizacji proobronnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów klas mundurowych odwiedzających na zaproszenie Biura kieleckie targi. Na stoisku można było uzyskać informacje na temat możliwości wspierania przez resort działalności organizacji proobronnych oraz aktualnie realizowanych przez Biuro projektów.

Uczniowie, dzięki Polskiej Grupie Zbrojeniowej, mieli także możliwość wystartowania w zawodach strzeleckich organizowanych na strzelnicy kontenerowej. Nagrody w zawodach zostały przyznane najlepszym strzelcom ze wszystkich szkół uczestniczących w targach, po zliczeniu wyników zgromadzonych podczas wszystkich dni zmagań strzeleckich. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Michał Rak, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie – 45 pkt
II miejsce: Filip Sapa, Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – 43 pkt
III miejsce: Oliwer Hajok, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Świętochłowicach – 24 pkt

Wystawę Sił Zbrojnych, w ramach Dni Otwartych Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w dniach 8-9 września, mogą w tym roku także zwiedzić bezpłatnie rodziny z dziećmi. Taką niespodziankę przygotowano z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stoisko Biura do Spraw Proobronnych – hala B, stoisko nr 35.

Dołączona galeria zdjęć: Kadeci na targach kieleckich
generuj pdf
Kontakt

Biuro do Spraw Proobronnych
ul. Nowowiejska 28A
00-911 Warszawa
tel. 261845541
fax. 261845559
biuroproobronne@mon.gov.pl

    
  • BIP