Biuro do Spraw Proobronnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
25 września 2018
Proobronni na kursie specjalistycznym z zakresu łączności
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu w dniach 17-21 września 2018 r. odbył się specjalistyczny kurs z zakresu łączności w ramach programu „Paszport do współpracy pododdziałów proobronnych z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP”.


Celem szkolenia było przygotowanie proobronnych do osiągnięcia zdolności do współdziałania z jednostkami wojskowymi SZ RP. Kurs był  adresowany do wyróżniających się przedstawicieli organizacji proobronnych zgodnie z pełnionymi przez nich funkcjami „łącznościowców”.

W ramach kursu proobronni uczestniczyli w zajęciach z przepisów korespondencji radiowej, radiostacji małej mocy i radiotelefonów, pakietu grafiki operacyjnej, polowego sprzętu łączności, taktyki wojsk łączności i budowy oraz eksploatacji sprzętu wojskowego.

Kurs odbywał się na obiektach szkoleniowych z wykorzystaniem sprzętu łączności zegrzyńskiego ośrodka szkolenia pod okiem wykładowców oraz instruktorów CSŁiI. Zajęcia zakończone zostały sprawdzianem poziomu wyszkolenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.

Szkolenie obserwował dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran (CSŁiI w Zegrzu)

Dołączona galeria zdjęć: Paszport 2018 - szkolenie z łączności
generuj pdf
Kontakt

Biuro do Spraw Proobronnych
ul. Nowowiejska 28A
00-911 Warszawa
tel. 261845541
fax. 261845559
biuroproobronne@mon.gov.pl

    
  • BIP