Biuro do Spraw Proobronnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 września 2018
Szkolenie w Pułku Reprezentacyjnym
Ponad 100 osób uczestniczyło w szkoleniu z musztry i ceremoniału wojskowego, zorganizowanym 27 września 2018 roku w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego.


W zajęciach wzięli udział uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Rzepinie, III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym (wszystkie szkoły objęte są programem pilotażowym MON) oraz strzelcy ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Szkolenie wizytował dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek.

Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia z musztry pojedynczego żołnierza, musztry zespołowej oraz elementów Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP. W zakresie ceremoniału szczególną uwagę poświęcono chwytom sztandarem, zachowania się pocztu sztandarowego oraz pocztu flagowego podczas uroczystości.

Szkolenie w Pułku Reprezentacyjnym WP było kolejnym z cyklu szkoleń z musztry zaplanowanych przez Biuro do Spraw Proobronnych w 2018 roku dla uczniów klas mundurowych i organizacji proobronnych. Kolejne szkolenie z tej tematyki odbędzie się w listopadzie br. Zgłoszenia można przesłać do dnia 12 października 2018 r. Więcej informacji w zakładce POZOSTAŁE – SZKOLENIE – NABÓR NA SZKOLENIA W 2018 ROKU.

Fot. płk M. Mioduszewski

Dołączona galeria zdjęć: Musztra dla proobronnych
generuj pdf
Kontakt

Biuro do Spraw Proobronnych
ul. Nowowiejska 28A
00-911 Warszawa
tel. 261845541
fax. 261845559
biuroproobronne@mon.gov.pl

    
  • BIP