Biuro do Spraw Proobronnych

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 listopada 2018
Musztra i ceremoniał dla uczniów
W Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się szkolenie z musztry i ceremoniału wojskowego dla 81 uczniów klas mundurowych. Było to ostatnie z zaplanowanych szkoleń z tej tematyki w 2018 roku.


W zajęciach wzięli udział uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym oraz Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ w Kielcach (wszystkie szkoły objęte są programem pilotażowym MON). Szkolenie nadzorowali oficerowie Biura do Spraw Proobronnych.

Tematyka szkolenia, podobnie jak w jego poprzednich edycjach, obejmowała zagadnienia z musztry pojedynczego żołnierza, musztry zespołowej oraz elementów Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP. W zakresie ceremoniału szczególną uwagę poświęcono chwytom sztandarem, zachowania się pocztu sztandarowego oraz pocztu flagowego podczas uroczystości.

Fot. płk M. Mioduszewski

Dołączona galeria zdjęć: Szkolenie w Pułku Reprezentacyjnym
generuj pdf
Kontakt

Biuro do Spraw Proobronnych
ul. Nowowiejska 28A
00-911 Warszawa
tel. 261845541
fax. 261845559
biuroproobronne@mon.gov.pl

    
  • BIP